Wicepremier Gowin zaprezentuje nową nazwę partii

Na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się Kongres Polski Razem. Podczas spotkania wicepremier Jarosław Gowin zaprezentuje nową nazwę partii.

Do Polski Razem dołączyli niedawno Republikanie oraz Chrześcijański Ruch Samorządowy. To m.in. z tych środowisk ma powstać nowe ugrupowanie.

– Będzie budowane na model nowoczesnej partii europejskiej. Czyli wokół ugrupowania powstaną ciała doradcze skupiające zarówno przedstawicieli partii, jak i wybitnych reprezentantów pozapolitycznych, a w każdym razie poza partyjnych – wskazał Jarosław Gowin.

Nowa partia będzie opierać się na trzech filarach – dodał.

– Będą trzy rady, którymi obudujemy nowe ugrupowanie: rada gospodarcza, w skład której wejdzie wielu wybitnych polskich przedsiębiorców, rada samorządowa i rada programowa, w skład której wejdzie wielu wybitnych profesorów i ekspertów – powiedział wicepremier.

Na dzisiejszym kongresie ma się pojawić ok. 1000 delegatów z całej Polski: przedstawicieli zarówno Polski Razem, środowiska Republikanów i środowisk wolnościowych. Program nowego ugrupowania będzie opierał się na katolickiej nauce społecznej. Na kongresie nie będzie Jarosława Kaczyńskiego, choć jego obecność była planowana. Powodem absencji prezesa PiS jest choroba.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl