W WSKSiM rozpoczyna się sympozjum „Jak żyć po bierzmowaniu”

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się dziś sympozjum pt. „Jak żyć po bierzmowaniu”. Organizatorem wydarzenia jest Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich we współpracy z uczelnią.

Od godz. 9.00 w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JP II sprawowana jest Msza św. Następnie w auli WSKSiM zebranych powita rektor założyciel uczelni o. dr Tadeusz Rydzyk.

O. Zdzisław Klafka, rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej wskazuje, że spotkanie naukowe wpisuje się w przygotowania do nowego roku kościelnego.

– To będzie rok poświęcony Duchowi Świętemu, ponieważ hasłem nowego roku będzie: „Duch Święty, który umacnia miłość”. Duch Święty kojarzy się też z konkretnymi sakramentami. Do tej pory Kościół w Polsce rozważał tajemnice chrztu św., a w najbliższych dwóch latach rozpocznie refleksję nad bierzmowaniem. Szczególną rolę pełni tutaj właśnie Duch Święty, ponieważ młody człowiek zostaje namaszczony Duchem Świętym – zaznacza o. Zdzisław Klafka.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk, poseł Jacek Kurzępa czy dr hab. Barbara Kiereś, wykładowca WSKSiM i KUL.

RIRM

drukuj