fot. intel.com

WSKSiM w Intel University Program

W bieżącym roku Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej wraz z uczelniami z całego świata rozpoczęła, dzięki otrzymanemu grantowi, udział w Intel University Program.

W ramach tej współpracy do Torunia trafiły moduły Intel Galileo. Najnowsza platforma deweloperska, kompatybilna z Arduino pozwala na tworzenie prototypowych układów o różnym stopniu skomplikowania, od interaktywnych wyświetlaczy LED-owych przez automatyzację sprzętu domowego użytku po roboty sterowane smartfonem. Studenci Informatyki WSKSiM wykorzystują moduły Intel Galileo w pracowniach studenckich w nauczaniu technologii IoT – Internet of Things, które według przewidywań CISCO mają stać się w ciągu 10 najbliższych lat globalnym rynkiem o wartości ponad 40 miliardów dolarów.

Studenci w ramach zajęć będą mogli otrzymane minikomputery oprogramować i wykorzystywać w różnych zastosowaniach – tłumaczy inicjator udziału uczelni w projekcie, dr Grzegorz Osiński.

Program ten ma na celu wdrożenie najnowszych technologii i pomysłów dot. „internetu rzeczy” na wyższych uczelniach. (…) W tej chwili montuje się już komputery np. w butach i ubraniach sportowców. Nasz instytut dostał już najnowszy sprzęt, studenci mają do niego dostęp. W nowym roku akademickim będziemy mogli ten sprzęt wykorzystywać na zajęciach praktycznego nauczania najlepszych technologii – mówi kierownik Instytutu Informatyki WSKSiM.

Warto zaznaczyć, że WSKSiM już dziś wychodzi naprzeciw bardzo dynamicznym zmianom w dziedzinie technologii informatycznych i zapewnia swoim studentom właściwą bazę dydaktyczną w celu nauczania najnowszych technologii. Dzięki takim działaniom nasza Uczelnia – mimo że nie jest uczelnią techniczną – znalazła się w elitarnym gronie 18 szkół wyższych z całej Polski, których studenci, dzięki otrzymanym grantom, mają możliwość pracy z układami firmy Intel.

RIRM 

drukuj