„Jak nie zniszczyć życia dziecka?” – sympozjum naukowe w WSKSiM

We wtorek w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się sympozjum naukowe, zatytułowane: „Jak nie zniszczyć życia dziecka?” Spotkanie organizowane jest w ramach wiosennej sesji Apostolstwa Trzeźwości.

Sympozjum naukowe zainauguruje uroczysta Msza św. w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Po Eucharystii nastąpi blok prelekcji w toruńskiej uczelni.

– Chcemy się zająć tematem bardzo ważnym, ponieważ jesteśmy świadkami, jak świat współczesny walczy na polu edukacji o najmłodszych. Przy okazji tej konferencji chcielibyśmy ukazać wszystkim Polakom, co powinniśmy robić, jaka powinna być nasza odpowiedzialność za życie najmłodszych – wskazał o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

Ta odpowiedzialność powinna spoczywać na nas wszystkich.

– Chcemy te istoty najbardziej kochane, najbardziej niewinne uchronić od wszelkiego zła, ale też wszyscy musimy być – nie tylko rodzice, nie tylko instytucje państwowe, wszyscy powinniśmy poczuć się odpowiedzialni. Ufam, że to sympozjum uwrażliwi nas, jak ochronić współczesne polskie dziecko, polską młodzież – podkreślał o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Program sympozjum dostępny jest [tutaj].

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl