J. Gowin: budujemy nowe ugrupowanie na bazie kilku filarów

Nowe ugrupowanie budowane przez Polskę Razem będzie się opierać na kilku nowych filarach np. środowiskach samorządowych i republikańskich – zapowiedział we Wrocławiu wicepremier Jarosław Gowin. Za kilka dni przedstawiony zostanie też jego program.

„Nowe ugrupowanie budujemy na bazie kilku nowych filarów. Obok dotychczasowych członków Polski Razem dołączają do nas też środowiska wolnościowe, republikańskie, stowarzyszenia chrześcijańsko-demokratyczne oraz niezwykle dla nas ważne środowisko samorządowe” – mówił Jarosław Gowin na konferencji prasowej.

Zapowiedział, że 4 listopada na kongresie, który zaplanowano w stolicy, przedstawione zostaną też zręby nowego programu nowego ugrupowania.

Jarosław Gowin dodał, że program będzie odejmował wszystkie sfery życia publicznego, ale prezentowany ma być sukcesywnie.

„Chcemy z tymi nowymi środowiskami wypracowywać szczegółowe rozwiązania programowe, ale na pewno łączy nas wiele, bo mamy takie same poglądy np. na tematy gospodarcze” – ocenił wicepremier.

Jarosław Gowin podkreślił, że w ugrupowaniu będą też nowi politycy np. kilku obecnych parlamentarzystów.

„Na nazwiska przyjdzie czas wkrótce. Troje z parlamentarzystów złożyło deklaracje przystąpienia do nowej formacji, kilku rozważa taką możliwość. Nie jest tajemnicą, że jedną osobą z tej trójki jest pani poseł Magdalena Błeńska z koła Republikanie” – powiedział.

PAP/RIRM

drukuj