J. Gowin: będę zgłaszał poprawki do projektu o sieci szpitali

Zastrzegłem sobie na posiedzeniu rządu prawo do zgłaszania w toku prac parlamentarnych poprawek do projektu ustawy dotyczącego sieci szpitali – powiedział w środę PAP wicepremier Jarosław Gowin. Na pewno takie poprawki będę zgłaszał – zapowiedział.

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o utworzeniu tzw. sieci szpitali. Zdanie odrębne zgłosił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, lider Polski Razem.

Zapytany o to przez PAP, wicepremier Gowin powiedział: „Nie jest tajemnicą, że w toku prac nad ustawą zgłaszałem wiele argumentów krytycznych”.

„Minister (zdrowia, Konstanty) Radziwiłł uwzględnił bardzo dużo moich postulatów, ale nadal mam obawy, czy sieć w takim kształcie, w jakim zaplanowało to Ministerstwo Zdrowia, rzeczywiście ułatwi dostęp Polaków do opieki zdrowotnej i skróci kolejki. Dlatego zastrzegłem sobie na posiedzeniu rządu prawo do zgłaszania poprawek w toku prac parlamentarnych” – mówił Jarosław Gowin.

Jak dodał wicepremier, poprawki takie na pewno będzie zgłaszał – „Nie tyle jako minister nauki czy wicepremier, ale jako lider jednej z partii koalicji rządowej”.

„Będziemy na ten temat rozmawiać z ministrem Radziwiłłem i z panem prezesem (PiS, Jarosławem) Kaczyńskim” – poinformował minister Gowin.

PAP/RIRM

drukuj