fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Jarosław Gowin wraca do rządu

Jarosław Gowin zdecydował, że wróci do rządu. Taką informację przekazał poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. W poniedziałek liderzy Zjednoczonej Prawicy odbyli kolejne rozmowy na temat nowej umowy koalicyjnej, której treść zaważy na rekonstrukcji rządu.

Od początku rządów Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin był wicepremierem i ministrem nauki. Zrezygnował ze stanowiska, bo nie chciał zgodzić się na wybory prezydenckie w formie korespondencyjnej w maju. Od tego czasu, z rekomendacji Porozumienia, to Jadwiga Emilewicz jest wicepremierem. Funkcję tę łączy z teką ministra rozwoju.

Teraz Jarosław Gowin planuje wrócić do rządu wraz z rekonstrukcją zapowiedzianą na przełom września i października.

– Z tego, co wiem, Jarosław Gowin zdecydował, że do rządu wróci. Natomiast, które konkretnie ministerstwo obejmie, jak to ministerstwo będzie wyglądało po rekonstrukcji, po ograniczeniu liczby ministerstw, to wszystko się rozstrzygnie, jeżeli nasze zespoły negocjacyjne, a przede wszystkim prezesi partii koalicyjnych zakończą negocjacje. Będą o tym Państwa, na pewno na czele z premier Morawieckim, informować – mówił Kamil Bortniczuk, poseł Porozumienia.

To pod znakiem zapytania stawia polityczną przyszłość Jadwigi Emilewicz. PiS już wcześniej zapowiadało, że chce mocno ograniczyć liczbę ministerstw. Wtedy tylko po jedynym resorcie miałoby przypaść koalicjantom.

Na Nowogrodzkiej wczoraj odbyła się kolejna runda rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy. W spotkaniu brali udział m.in. prezes PiS-u Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski i Jarosław Gowin z Porozumienia. Negocjacje co do kształtu nowej umowy koalicyjnej, programu i rekonstrukcji, według informacji Polskiej Agencji Prasowej, mają być kontynuowane w czwartek.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl