fot. Dawid Bagiński

Przekop Mierzei Wiślanej przebiega zgodnie z harmonogramem

Przekop Mierzei Wiślanej jest realizowany zgodnie z harmonogramem, a część zadań wykonywana nawet przed terminem. Pandemia nie wpłynie znacząco na tę inwestycję – poinformował Urząd Morski w Gdyni.

Budowa kanału na Mierzei Wiślanej ma zakończyć się w 2022 r.  Docelowo nowa droga wodna między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o długości do 100 metrów oraz do 20 metrów szerokości.

Kpt. Wiesław Piotrzkowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, poinformował, że prace przy pierwszym etapie przekopu idą zgodnie z planem.

– W okresie od podpisania umowy, przystąpienia do realizacji pierwszego etapu inwestycji związanej z budową drogi wodnej łączonej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, pogoda była łaskawa i zima dość łagodna. W związku z tym część prac można było wykonać. Pandemia koronawirusa, której nie przewidywaliśmy, nie wpłynęła w znaczący sposób na realizację naszej inwestycji. Dostawa materiałów czy sprzętu przebiega rytmicznie. Z perspektywy tego roku możemy powiedzieć, że jesteśmy trochę przed terminem realizacji niektórych zadań – powiedział kpt. Wiesław Piotrzkowski.

W miejscu planowanego kanału żeglugowego na Mierzei powstają m.in. nabrzeża, prowadzone są wykopy, powstaje sztuczna wyspa.

Obecnie trwają też prace komisji przetargowej nad ofertami dotyczącymi drugiego etapu budowy przekopu. Ogłoszenie wykonawcy powinno nastąpić na przełomie roku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl