fot. PAP/Rafał Guz

KSP: 35 policjantów rannych po atakach chuliganów podczas Marszu Niepodległości

Komenda Stołeczna Policji przekonuje, że policjanci reagowali właściwie w odpowiedzi na agresję, z jaką spotkali się ze strony chuliganów. 35 policjantów zostało rannych. Zatrzymano około 300 osób. To w dużej mierze pseudokibice – mówi nadkom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji.

– Gdy mamy do czynienia z sytuacją, gdzie jest agresja kierowana wobec policjantów i mienia, mamy do czynienia z reakcją policjantów. Jeżeli zwrócimy uwagę na to, w jaki sposób działali policjanci, to był taki moment, gdzie ja – obserwując te wydarzenia – widziałem policjantów stojących w ognisku, gdyż ilość rac, jakie poleciały w stronę policjantów, niebezpiecznych przedmiotów, stanowiły realne zagrożenie dla życia i zdrowia tych policjantów – przekonywał nadkom. Sylwester Marczak.

– Wczoraj rannych zostało 35 policjantów. Mamy urazy głowy, kręgosłupa, złamaną rękę. Mówimy o chuliganach. Zdecydowana większość z nich to są pseudokibice, osoby, które są kojarzone policjantom. Są to pseudokibice nie tylko z Warszawy, ale z terenu całego kraju – dodał nadkom. Sylwester Marczak.

TV Trwam News

drukuj