fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prezydent Rzeszowa zrezygnował z członkostwa w SLD

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zrezygnował z członkostwa w SLD. W piśmie do przewodniczącego Rady Miejskiej Sojuszu wyjaśnił, że powodem są rozbieżności stanowisk w funkcjonowaniu miasta.

„W związku z rozbieżnością stanowisk w funkcjonowaniu miasta, składam z dniem 01.07.2019 r. rezygnację z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej” – napisał Ferenc w piśmie skierowanym do Jerzego Filipka przewodniczącego Rady Miejskiej SLD.

Podziękował jednocześnie „wszystkim szeregowym działaczom SLD za wkład w rozwój naszego miasta”.

Na początku czerwca prezydent Rzeszowa poinformował o zakazie organizacji tzw. marszu równości. Jego rzecznik Maciej Chłodnicki wyjaśniał wówczas, że na taką decyzję wpłynęły względy bezpieczeństwa. Z tych samych względów prezydent nie zezwolił też na 29 kontrmanifestacji, które zaplanowano na ten sam dzień – 22 czerwca br.

Od decyzji prezydenta Rzeszowa zakazującej manifestacji odwołali się do sądu organizatorzy, m.in. organizator tzw. marszu równości. Do tego odwołania przyłączył się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Sąd zgodził się z argumentacją zaskarżających, w tym tą dotyczącą wolności zgromadzeń – prawa zagwarantowanego Konstytucją RP, i w całości uchylił zaskarżoną decyzję prezydenta o zakazie manifestacji. Manifestacje odbyły się w Rzeszowie 22 czerwca.

Zakaz organizowania manifestacji, w tym tzw. marszu równości nie spodobało się to działaczom SLD.

W ostatnich wyborach samorządowych Tadeusz Ferenc wygrał w pierwszej turze uzyskując 63,76 proc. poparcia. Po raz piąty został prezydentem Rzeszowa, którym rządzi od 2002 r.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl