fot. PAP

Pikieta w obronie polskiej ziemi i lasów

Dziś w godz. 11.30 – 13.00 przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie odbędzie się pikieta w obronie polskiej ziemi i lasów.

Organizatorem manifestacji jest Ogólnopolski Komitet Protestacyjny w Obronie Polskiej Ziemi działający przy Stronnictwie Ludowym „Ojcowizna” RP oraz Stowarzyszenie Poszkodowanych Obrońców Ziemi i Ojczyzn wraz z innymi związkami patriotycznymi.

Protest ma na celu wyrażenie sprzeciwu wobec wyprzedaży polskiej ziemi i lasów obcokrajowcom, budowaniu ferm wiatrowych i zakazowi tradycyjnego wędzenia przez polskich producentów wędlin, ryb i serów.

– Zależy nam przede wszystkim na tym, żeby problem obrony polskiej ziemi przed wykupem przez cudzoziemców został uregulowany prawnie. Oczekujemy, że powstanie ustawa, która umocuje rodzinne gospodarstwo rolne jako podstawę ustroju rolnego państwa, bo taki jest zapis konstytucyjny, tylko że zapis ten jest pusty – powiedział Wieńczysław Nowacki.

Organizatorzy zapraszają do udziału w pikiecie z transparentami i polskimi flagami oraz do podpisania petycji w sprawie referendum przeciwko wyprzedaży polskich lasów i ziem obcokrajowcom.

RIRM

drukuj