fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent rozmawiał z wiceszefem KE m.in. o strefie euro i przyszłości UE

Sytuacja gospodarcza Europy, strefa euro, przyszłość Unii Europejskiej były tematami dzisiejszego spotkania w Warszawie prezydenta Andrzeja Dudy i wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Valdisa Dombrovskisa – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Prezydent przyjął wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, komisarza do spraw euro i dialogu społecznego w Pałacu Prezydenckim.

„Prezydent RP rozmawiał z gościem na temat sytuacji gospodarczej Europy, strefy euro, a także Unii Europejskiej w związku z publikacją tzw. Białej Księgi o przyszłości Starego Kontynentu” – czytamy w komunikacie.

Poinformowano, że prezydent oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej poruszyli także kwestie dotyczące wschodniego sąsiedztwa UE.

Komisja Europejska na początku marca w „Białej księdze o przyszłości Europy” zaproponowała pięć scenariuszy reform UE i ułożenia współpracy w gronie 27 państw bez Wielkiej Brytanii. Przewidują one zarówno rozluźnienie integracji, UE wielu prędkości, jak i federację.

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce poinformowało, że Dombrovskis podczas wizyty w Polsce w czwartek i piątek spotka się także z wicepremierem, ministrem finansów i rozwoju Mateuszem Morawieckim.

Dziś wiceszef KE na posiedzeniu trzech połączonych komisji sejmowym (finansów, do spraw Unii Europejskiej oraz gospodarki i rozwoju) przedstawił raport KE o sytuacji gospodarczej w Polsce „Country Report 2017”. [czytaj więcej]

PAP/RIRM

drukuj