fot. Zdj. ACN International, Magdalena Wolnik / Krzyż w ubogim kościele, Etiopia

Europoseł T. Poręba zainterweniował w KE w związku z nasileniem ataków na chrześcijan w Nigerii. K. Ciempka: Nie ma tygodnia bez wiadomości o kolejnych porwaniach czy zabójstwach chrześcijan na tle religijnym

Europoseł Tomasz Poręba interweniuje w KE w związku z eskalacją ataków na chrześcijan w Nigerii. W skierowanej interpelacji pyta o kroki, jakie zamierza podjąć Unia Europejska, by zapewnić wolność religijną wyznawcom Chrystusa w tym kraju.

Polityk przypomina ostatnie wydarzenia z Sokoto, gdzie muzułmanie ukamienowali i spalili młodą chrześcijankę za rzekome obelgi wobec Mahometa.

Społeczność islamska odebrała aresztowania dwóch podejrzanych jako wystąpienie przeciwko ich religii, co doprowadziło do eskalacji przemocy.

Europoseł wskazuje, że Nigeria to jedno z państw, gdzie sytuacja chrześcijan jest dramatyczna. Na poziom ekstremizmu islamskiego w tym kraju zwraca uwagę także Konrad Ciempka z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Nie ma tygodnia bez wiadomości o kolejnych porwaniach czy zabójstwach chrześcijan na tle religijnym. Działalność terrorystyczna „Boko Haram” w ciągu ostatnich 13 lat spowodowała śmierć ponad 40 tys. chrześcijan tylko dlatego, że byli wyznawcami Chrystusa. W ostatnich dniach młoda studentka Deborah Samuel została ukamienowana. Jej ciało zostało spalone tylko dlatego, że była chrześcijanką i przyznała się do swojej wiary. Rząd w Nigerii jest głuchy na tę sprawę, podobnie jak na wiele innych. Problemem nie jest również zainteresowany Parlament Europejski, który w ostatnich dniach odrzucił wniosek o debatę na temat prześladowań chrześcijan Nigerii – mówi Konrad Ciempka.

Tymczasem ataki na chrześcijan w Nigerii nie ustają. Kilka dni temu bandyci włamali się na parafię w Sokoto i uprowadzili dwóch księży. Ich los jest nieznany.

Europoseł Tomasz Poręba podkreśla, że UE nie może być dłużej głucha na dramat chrześcijan, którzy są dziś najbardziej prześladowaną grupą wyznaniową. Jak dodaje, jeśli Wspólnota nie będzie upominać się o ich prawa, straci swoją tożsamość i wiarygodność.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl