fot. https://biskupszelazek.terezjanki.org

134. rocznica święceń kapłańskich Sługi Bożego ks. bp. Adolfa Piotra Szelążka

Zgromadzenie Sióstr świętej Teresy od Dzieciątka Jezus świętuje 134. rocznicę święceń kapłańskich Sługi Bożego ks. bp. Adolfa Piotra Szelążka, swojego założyciela. „Kapłaństwo wyciska na mężczyźnie nieusuwalną, niezatartą pieczęć, która zostaje z nim na zawsze. Prezbiter głosi Słowo Boże, sprawuje sakramenty, a przede wszystkim celebruje świętą Eucharystię” – wskazały siostry Terezjanki na swojej stronie internetowej.

Siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus zwróciły uwagę na ogromną wartość, która płynie z sakramentu kapłaństwa.

„Sakrament kapłaństwa jest sakramentem w służbie komunii i posłania wiernych. Jego charakterystyczną cechą jest bycie dla innych. Nikt nie przyjmuje święceń dla siebie, ale dla budowania ludu Bożego. Przez święcenia kapłan otrzymuje określoną moc i zostaje posłany do braci i sióstr, by przez niego na świat spływała miłość Boża. Kapłaństwo wyciska na mężczyźnie nieusuwalną, niezatartą pieczęć, która zostaje z nim na zawsze. Prezbiter głosi Słowo Boże, sprawuje sakramenty, a przede wszystkim celebruje świętą Eucharystię. Kapłan nie działa własna mocą ani na podstawie swojej moralnej doskonałości, ale w osobie Chrystusa. Dysponuje przemieniającą, uzdrawiającą i zbawczą mocą Chrystusa. Jest sługą Syna Bożego, który przyszedł na świat, aby zabawić ludzi” – podkreśliły siostry Terezjanki.

Sługa Boży ks. bp Adolf Piotr Szelążek otrzymał święcenia kapłańskie 26 maja 1888 roku w katedrze płockiej.

„Napełniony darem Ducha Świętego, Adolf Piotr sprawował funkcje kapłańskie do końca swego życia i wiernie służył ludowi Bożemu, także w czasie wojennej zawieruchy. W Płocku, a potem na Wołyniu, wiernie reprezentował Chrystusa jako pasterza swego ludu i jako głowę Jego Mistycznego Ciała, jakim jest Kościół. Swoją wierną posługą, ofiarną miłością i apostolską gorliwością pozyskiwał dusze dla Boga i prowadził je ku życiu wiecznemu” – zaakcentowały siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

„W rocznicę święceń kapłańskich Sługi Bożego księdza biskupa Adolfa Piotra Szelążka, dziękujmy Bogu za dar Jego kapłańskiego powołania i prośmy przez Jego wstawiennictwo o potrzebne łaski dla duszpasterzy pracujących w naszych parafiach. Niech Biskup Wołynia błogosławi nam wszystkim, uprasza potrzebne łaski kapłanom w posłudze, jaką pełnią oraz wstawia się za tymi, którzy dopiero rozeznają swoje powołanie” – podsumowały siostry.

Siostry Terezjanki nagrały ponadto śpiewaną modlitwę za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. bp. Adolfa Piotra Szelążka, która jest dostępna [tutaj].

s. Bogumiła Ptasińska CST/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl