fot. PAP/Marcin Obara

W Niepokalanowie odbędzie się „Wieczernik Maryi”

W Niepokalanowie zostanie dziś zainaugurowany ,,Wieczernik Maryi”. Będzie to dziewięć dni i nocy nieustannej modlitwy w intencji ojczyzny. Modlitwa jest organizowana na wzór tej, na której Maryja i apostołowie trwali, przed zstąpieniem Ducha Świętego, przez dziewięć dni i nocy w Wieczerniku.

Mottem „Wieczernika Maryi” są słowa św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”. Inicjator wydarzenia, Michał Ulewiński, wskazał, że słowa świętego Jana Pawła II zainspirowały go do organizacji modlitwy.

– Gdy Papież wypowiedział słowa, że woła wraz ze wszystkimi, poczułem w sercu, że jest potrzeba, abyśmy wspólnie zawołali jako naród. Właśnie dlatego słowa Ojca Świętego będą główną intencją naszej modlitwy, ale cały „Wieczernik Maryi” będzie w duchu wynagrodzenia za nasze grzechy. Chcemy przebłagać Bożą sprawiedliwość, żeby Pan Bóg okazał nam swoje miłosierdzie i odnowił nasz kraj, aby Chrystus mógł królować w każdym ludzkim sercu – powiedział Michał Ulewiński.

„Wieczernik Maryi” rozpocznie się w kaplicy św. Maksymiliana Mszą świętą o godz. 23.00. Każdego dnia inicjatywy członkowie Nieustającego Różańca będą odmawiać Różaniec w łączności z Niepokalanowem. W nocy w sanktuarium trwać będzie z kolei czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

Organizatorzy zachęcili wszystkich do łączenia się w tym czasie z Niepokalanowem. „Wieczernik Maryi” zakończy się 4 czerwca w przeddzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl