Niepokalanów: Msza św. w intencji pokoju w Syrii, oraz we wszystkich miejscach świata dotkniętych konfliktami zbrojnymi

W Światowym Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie sprawowana będzie dziś Msza św. w intencji pokoju w Syrii, oraz innych miejscach świata dotkniętych konfliktami zbrojnymi.

Eucharystia rozpocznie się o godz. 13.00. Przewodniczył jej będzie ks. bp Wisław Szlachetka. Gościem specjalnym będzie ks. abp Sebastian Shaw z Pakistanu.

Do modlitwy o pokój i udziału w uroczystości zachęca minister w KPRM odpowiedzialna m.in. za sprawy dot. uchodźców i pomocy humanitarnej Beata Kempa. Ta inicjatywa wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – jesteśmy zobowiązani do modlitwy o pokój na świecie – wskazała minister.

Bardzo prosimy wszystkich o przyłączenie się, każdego jak tylko, kto może, jak tylko, kto umie, w modlitwie o pokój. To przesłanie dzisiaj, jako Polacy, możemy w wolnym i niepodległym kraju dać wszystkim tym, którym dzisiaj nie jest dane żyć w wolności, w pokoju. Tym, którzy nie mogą wierzyć tak, jak nakazuje im sumienie, tym, którym nie jest dane praktykować, nie jest dane po prostu normalnie żyć – podkreśliła min. Beata Kempa.

Polska niesie pomoc humanitarną potrzebującym na całym świecie. W 2012 r. pomocy humanitarnej potrzebowało blisko 62 milionów ludzi. W ubiegłym roku liczba ta sięgnęła już ponad 164 mln, najbardziej dotknięte są Syria, Jemen i Irak.

To właśnie tam toczą się długotrwałe i brutalne konflikty zbrojne, a dramatyczna sytuacja w Syrii nazywana jest największym kryzysem humanitarnym na świecie.

RIRM

drukuj