Syria: zamachy na przedmieściu Damaszku, dziesiątki zabitych

Do ponad 60 wzrosła liczba ofiar serii niedzielnych zamachów w dzielnicy Sajida Zajnab na południowym obrzeżu Damaszku, niedaleko meczetu szyickiego. Ok. 200 osób zostało rannych – podało syryjskie Obserwatorium. Do zamachów przyznało się Państwo Islamskie.

To dżihadystyczne ugrupowanie poinformowało, że dwaj zamachowcy samobójcy zdetonowali materiały wybuchowe, które mieli przytwierdzone do ciała. Natomiast Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka i syryjska telewizja państwowa przekazały, że doszło tam także do trzeciego ataku.

W styczniu w zamachach przeprowadzonych w rejonie sanktuarium w Sajida Zajnab zginęło wskutek trzech zamachów bombowych, do których przyznało się Państwo Islamskie, co najmniej 70 osób.

Sanktuarium to jest dla szyitów miejscem kultu, w którym została pochowana Zajnab – córka pierwszego imama Alego, wnuczka proroka Mahometa.

Do ataku terrorystów pod Damaszkiem doszło w kilka godzin po podobnym zamachu w mieście Hims na zachodzie Syrii.


PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl