fot. twitter.com

Syria/Media: Dwóch cywilów zginęło, kilku rannych w izraelskich atakach

Dwóch cywilów zginęło, a kilku zostało rannych w środę w serii izraelskich ataków w pobliżu stolicy Syrii, Damaszku – podały syryjskie państwowe media. Według agencji SANA dwie osoby zostały zabite przez odłamki izraelskiej rakiety.

SANA napisała, że dwie osoby zginęły, kiedy pocisk trafił w dom w mieście Saasaa, na południowy zachód od Damaszku. W nalotach – według agencji – zostało rannych kilka osób, w tym dziewczyna, która przebywała w budynku mieszkalnym na przedmieściach miasta Kudsaja, na zachód od stolicy.

Wcześniej izraelski rzecznik wojskowy Awiszaj Adraee przekazał, że izraelskie lotnictwo zaatakowało w środę nad ranem irańskie i syryjskie cele wojskowe w Syrii w odwecie za ostrzał rakietowy dzień wcześniej terytorium izraelskiego.

„Samoloty bojowe zaatakowały kilkadziesiąt celów wojskowych należących do irańskich oddziałów Quds i armii syryjskiej na terytorium Syrii, w tym wyrzutnie rakiet ziemia – powietrze, stanowiska dowodzenia, składy broni i bazy wojskowe, w odpowiedzi na wczorajszy ostrzał rakietowy z Syrii w kierunku Izraela” – powiedział Awiszaj Adraee. Elitarne oddziały Quds są zagranicznym ramieniem Irańskich Strażników Rewolucji.

Według syryjskiej agencji prasowej SANA większość rakiet wystrzelonych przez izraelskie samoloty nad Damaszkiem została zniszczona przez obronę przeciwlotniczą przed osiągnięciem celów.

PAP

drukuj