Kolejne powołania na Bliskim Wschodzie

Niedaleko Erbilu na terenie irackiego Kurdystanu w obozie dla uchodźców wyświęcono trzech nowych kapłanów katolickich. To iskra nadziei dla chrześcijan wygnanych z domów przez dżihadystów.

Jak przypomina ks. Rafał Cyfka, dwa lata temu rozegrał się w Iraku wielki dramat dla tamtejszych wyznawców Chrystusa. Dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego wygnali 120 tys. chrześcijan z Mosulu i Doliny Niniwy.

120 tys. wygnanych chrześcijan to blisko połowa wszystkich chrześcijan mieszkających w Iraku. Oni wszyscy uciekli do Erblilu i okolicznych miejscowości. Tam znaleźli schronienie i mieszkają w obozach dla uchodźców i blaszanych kontenerach, zbudowanych m.in. dzięki papieskiemu Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie i darczyńcom z Polski – mówi ks. Rafał Cyfka.

Iraccy chrześcijanie stracili wszystko. Została im tylko wiara i Jezus Chrystus – podkreśla ks. Cyfka.

– Oni dzisiaj otrzymują trzech nowych kapłanów, którzy uciekając wraz z nimi, są pośród nich dalej obecni, by im służyć, przywracać nadzieję, pokazywać, że ostatnie słowo należy do Boga, że mimo tej trudnej sytuacji jest nadzieja i jest sens, bo są także inni chrześcijanie z innych części świata, którzy spieszą im z pomocą – mówi ks. Rafał Cyfka.

Kto chciałby wesprzeć irackich chrześcijan ofiarą, może to zrobić za pośrednictwem papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Można też podjąć post w ich intencji oraz otoczyć ich swoją modlitwą.


TV Trwam News/RIRM

drukuj