Debata o prześladowaniu chrześcijan w Europie

W Radzie Europy odbywa się debata na temat nietolerancji i dyskryminowaniu chrześcijan w Europie. W imieniu delegacji parlamentarnej Prawa i Sprawiedliwości głos zabrał Krzysztof Szczerski, który w czasie swojego wystąpienia upomniał się o prawa katolickich mediów.

Nawet w kraju takim jak Polska, gdzie Kościół katolicki jest relatywnie silny, władze publiczne blokowały jedynej katolickiej telewizji – Telewizji Trwam, dostęp do ogólnopolskiej platformy cyfrowej. Dopiero demonstracje setek tysięcy ludzi wywarły skuteczny nacisk na te władze.  W tym samym czasie w większości prywatnych mainstreamowych mediów każdego dnia mamy do czynienia z antychrześcijańską propagandą opartą na uprzedzeniach i nietolerancji – mówił poseł Krzysztof Szczerski.

Jak podkreślił Szczerski, chrystianophobia, uprawiana pod hasłem tzw. europeizacji, zagraża tożsamości i wartościom europejskim, gdyż prawdziwej Europy nie da się zrozumieć bez chrześcijaństwa. Jak powiedział: „jeżeli odetniemy europejskie drzewo od chrześcijańskich korzeni, to uschnie ono prędzej niż później”.

Na koniec przedstawiciel PiS zaapelował o pomoc dla prześladowanych chrześcijan na świecie. Męczeństwo współczesnych chrześcijan jest bowiem największe w całej historii.

W debacie uczestniczyli także posłowie: Piotr Naimski, Ryszard Terlecki, Andrzej Jaworski, Jarosław Selin i Arkadiusz Mularczyk.

RIRM

drukuj