fot. twitter.com/bogusrogalski

[TYLKO U NAS] Dr B. Rogalski: Potrzebujemy dzisiaj sojuszników we wszystkich krajach członkowskich i partii, które będą wspierać polski punkt widzenia w Unii Europejskiej

Na zaproszenie prezesa Jarosława Kaczyńskiego do Warszawy przybędą liderzy partii prawicowych po to, aby mówić o przyszłości Europy. Ma to być Europa, która będzie w kontrze do lewicowej, neomarksistowskiej i niemieckiej wizji Europy, czyli próbie budowania superpaństwa, w którym będzie dominować ideologia liberalna oraz światopoglądowy nihilizm – mówił dr Bogusław Rogalski, ekspert ds. międzynarodowych, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W dniach 3-4 grudnia  2021 roku w Warszawie odbędzie się spotkanie liderów konserwatywnych, prawicowych i centroprawicowych partii UE. Celem spotkania jest dyskusja na temat wizji przyszłości Europy oraz Unii Europejskiej.

– W Europie powstaje sojusz ugrupowań prawicowych, które przeciwstawiają się lewackiej i niemieckiej hegemonii w Unii Europejskiej. W obecnej sytuacji geopolitycznej Europy i Polski jest to bardzo cenna inicjatywa. Nasz kraj potrzebuje dzisiaj nowych sojuszników, którzy będą w stanie wspierać nas w tej trudnej sytuacji, w jakiej jesteśmy. Mam na myśli konflikt na wschodniej granicy oraz atakowanie Polski na arenie unijnej – wyjaśnił dr Bogusław Rogalski.

2 lipca br. przedstawiciele partii prawicowych podpisali deklarację ideową, w której podkreślono, że konieczna jest reforma struktur unijnych, by powróciły one do pierwotnych wartości i szanowały suwerenność państw członkowskich. Planowane spotkanie w Warszawie jest kontynuacją ustaleń z lipca.

– Na zaproszenie prezesa Jarosława Kaczyńskiego do Warszawy przybędą liderzy partii prawicowych po to, aby mówić o przyszłości Europy. Ma to być Europa, która będzie w kontrze do lewicowej, neomarksistowskiej i niemieckiej wizji Europy, czyli próbie budowania superpaństwa, w którym będzie dominować ideologia liberalna oraz światopoglądowy nihilizm (…). Celem sojuszu jest przywrócenie Europy do jej korzeni i wartości chrześcijańskich – poinformował gość „Aktualności dnia”.

Deklarację podpisali m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, przewodnicząca Braci Włochów Giorgia Meloni, przewodniczący hiszpańskiego Vox Santiago Abascal, przewodniczący Fideszu Viktor Orban oraz przewodniczący Ligi Matteo Salvini.

– Potrzebujemy dzisiaj sojuszników we wszystkich krajach członkowskich i partii, które będą wspierać polski punkt widzenia w Unii Europejskiej. 11 listopada br. na Litwie udało się przeforsować rezolucję wspierającą Polskę w tym trudnym momencie toczącego się konfliktu na polsko-białoruskiej granicy oraz presji ze strony unijnych instytucji – ocenił prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Dr Bogusław Rogalski zwrócił uwagę, że obecna hegemonia Niemiec w Unii Europejskiej jest zagrożeniem dla całej Europy, zwłaszcza dla Polski.

– To, co dzieje się dziś na polsko-białoruskiej granicy, jest efektem egoistycznej polityki Niemiec i paktu Merkel-Putin, który został zawarty w sprawie Nord Stream 2 – wskazał gość Radia Maryja.

Istnieje szansa, że wiążący się sojusz wprowadzi istotne zmiany w strukturach unijnych.

– Gdyby doszło do zjednoczenia tych ugrupowań, chociażby na forum Parlamentu Europejskiego, to powstałaby druga co do wielkości frakcja parlamentarna, która mogłaby liczyć aż 147 europosłów (…). Dzięki temu głos centroprawicy i ugrupowań, które chcą reformy UE i nie zgadzają się na dyktat instytucji unijnych oraz hegemonię Niemiec, byłby bardzo mocny – podkreślił ekspert ds. międzynarodowych.

Według prezesa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin inicjatywa członków partii konserwatywnych, prawicowych i centroprawicowych daje nadzieje na wyczekiwane zmiany w strukturach unijnych.

– Moim zdaniem szykuje się dobra kontrrewolucja w UE, której zalążek widzieliśmy w lipcu 2021 roku, a jej kontynuację będziemy mieć 3 i 4 grudnia w Warszawie. Jeśli ten scenariusz się ziści, to jest duża szansa na to, że obronimy naszą suwerenność i tożsamość w Unii Europejskiej – powiedział dr Bogusław Rogalski.

Cała rozmowa z udziałem dr. Bogusława Rogalskiego dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl