23 proc. środków UE z polityki spójności dla Polski do 2020 roku

Polska otrzyma do 2020 roku ponad 23 procent unijnych środków z polityki spójności. Przez ostatnie cztery lata Komisja Europejska wypłaciła Polsce ponad 32 miliardy złotych.

Polska sprawnie wykorzystuje unijne fundusze – powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

To wyraża się w tym, że mamy potężne zainteresowanie funduszami europejskimi. Mamy w tej chwili zgłoszonych ponad 75 tys. wniosków na kwotę prawie 500 mld złotych, z czego wkład UE to prawie 300 mld zł – wskazał minister Jerzy Kwieciński.

Dotychczas Polska otrzymała ponad 27 procent całej kwoty przekazanej państwom członkowskim na lata 2014-2020. W obecnym rozdaniu unijnych środków Polska dostanie ponad 23 proc. wszystkich funduszy z polityki spójności. Jak zaznaczył minister Kwieciński, pieniądze te przyczyniają się do zwiększenia poziomu inwestycji w Polsce.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl