A. Macierewicz: mamy do czynienia z nagonką na Polskę

Polskie konflikty i spory musimy załatwić w Polsce – powiedział w swoim cotygodniowym felietonie „Głos Polski” w TV Trwam minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Polityk odniósł się do sytuacji naszej Ojczyzny na polu międzynarodowym. Mamy do czynienia z nagonką – ocenił.

Szef MON-u zwrócił uwagę na zbliżającą się debatę w Parlamencie Europejskim. To „tak zwana” debata; mamy do czynienia z nagonką – przekonywał minister.

W istocie mamy do czynienia z dalszym ciągiem, wręcz kulminacją nagonki na Polskę pod pozorem, że w Polsce nie ma demokracji, pod pozorem, że w Polsce są zagrożone prawa mniejszości, pod pozorem, że w Polsce mamy do czynienia z łamaniem praw człowieka (…), łamaniem ustawodawstwa, praw Unii Europejskiej – powiedział Antoni Macierewicz.

W opinii ministra organizatorem wspomnianej nagonki są dwa ośrodki zainteresowane stworzeniem złego wizerunku polskiej polityki. Pierwszym z nich jest aktualna opozycja. Jak ocenił szef resortu obrony, dzieje się tak, ponieważ dotychczasowe „pseudoelity” tracą urzędy i przywileje, odsuwane od rentownych stanowisk. Drugi ośrodek Macierewicz upatruje w części elit państwa niemieckiego.

Nie wiem, czemu tak bardzo Niemcy – bo to oni zadecydowali o tzw. przesłuchaniu ws. Polski w PE – tego chcą. (…) Nie wiem, czy chodzi o wewnętrzną walkę i spór z panią Merkel, bo przecież warto zauważyć, że ośrodek rządowy odżegnuje się od tych napaści na Polskę. Nie wiem, czy jest to wynik kłopotów związanych z katastrofą migracyjną (…). Ale wiem, że robią to Niemcy. I wiem jeszcze, że skutkiem jest dążenie do osłabienia pozycji polskiej w NATO, w zachodnim systemie bezpieczeństwa – mówił Antoni Macierewicz.

Minister Obrony Narodowej podkreślił, że prawa obywatelskie w Polsce nie są zagrożone, a wspieranie godzącej w Polskę narracji prowadzi do zagrożenia bezpieczeństwa państwa polskiego. [zobacz felieton]

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl