Apel o pomoc dla braci chrześcijan

Dramatyczna sytuacja chrześcijan w Iraku. Ze specjalnym apelem o pomoc do braci chrześcijan zwrócił się redemptorysta ks. abp Bashar Matti Warda, arcybiskup chaldejski Erbil.

100 tysięcy chrześcijan w przerażeniu i panice opuściło swoje domu. W Irackim upale z narażeniem życia pieszo zaczęli uciekać do Kurdystanu. Wśród nich są chorzy, starzy, dzieci i kobiety w ciąży. Stoją w obliczu ludzkiej katastrofy i realnego ludobójstwa z rąk Dżihadystów z Państwa Islamskiego, którzy dopuszczają się brutalnych mordów, oraz niszczą świątynie. Potrzebują wody, żywności i schronienia – alarmują miejscowi księża biskupi.

Ze specjalnym apelem o pomoc humanitarną do braci chrześcijan zwrócił się redemptorysta ks. abp Bashar Matti Warda, arcybiskup chaldejski Erbil, do którego uciekają chrześcijanie.

W specjalnym apelu ksiądz arcybiskup alarmuje, że wspólnota chrześcijańska w Mosulu przestała już istnieć. Chrześcijanie, którzy pozostali na miejscu w obliczu ogromnego niebezpieczeństwa czekają na pomoc.

Ludności grozi katastrofa humanitarna. Brakuje wody, żywności i elektryczności. Ta trudna sytuacja w sposób szczególny zbliża nas chrześcijan – podkreśla ks. abp Bashar Matti Warda.

Chaldejski arcybiskup Erbil prosi o wsparcie materialne, które pomoże zakupić żywność, środki higieny oraz o to co jest niezbędne do życia, aby złagodzić cierpnie naszych braci chrześcijan.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj