fot. PAP/Adam Guz

Premier Morawiecki: J. K. Ardanowski zgodził się objąć funkcję ministra rolnictwa

Jan Krzysztof Ardanowski (PiS) otrzymał propozycję objęcia funkcji ministra rolnictwa i zgodził się – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Wyraził nadzieję, że powołanie Ardanowskiego nastąpi szybko. Zapowiedział, nowy minister ma przedstawić w „krótkim czasie specjalny pakiet” dla rolnictwa.

Premier, który we wtorek składa wizytę w Berlinie – powiedział dziennikarzom, że Jan Krzysztof Ardanowski otrzymał propozycję objęcia stanowiska ministra rolnictwa i „zgodził się już nawet”.

„Mam nadzieję, że wkrótce to powołanie nastąpi” – oświadczył premier.

Szef rządu zapowiedział, że nowy minister „przygotuje i przedstawi w krótkim czasie (…) specjalny pakiet dla rolnictwa”.

„Dzisiaj wielkim problemem w obszarze rolnictwa jest susza, która daje nam się bardzo mocno we znaki – nie tylko w obszarze owoców miękkich, ale też wielu innych roślin uprawnych. Będziemy zdecydowanie proponować pewne programy, żeby łagodzić skutki tej klęski żywiołowej” – powiedział premier.

Sam Jan Krzysztof Ardanowski powiedział „Gazecie Pomorskiej”, że premier złożył mu propozycję objęcia stanowisku ministra rolnictwa; poinformował, że ją przyjął. Poseł PiS ma zastąpić w resorcie rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. W poniedziałek biuro prasowe ministerstwa podało, że Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację, której powodem były względy osobiste.

PAP/RIRM

drukuj