fot. twitter.com/PremierRP

Premier przedstawi dzisiaj harmonogram łagodzenia obostrzeń

Premier Mateusz Morawiecki przedstawi dzisiaj harmonogram łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że decyzje będą dotyczyć między innymi kwestii zasad dostępu do terenów zielonych oraz restrykcji dotyczących handlu.

Zgodnie z obecnymi wytycznymi do niedzieli zamknięte są między innymi sklepy w galeriach handlowych, restauracje, zakłady fryzjerskie czy kosmetyczne. Obowiązuje też limit osób w sklepach i kościołach.

Zawieszone są zabiegi rehabilitacyjne i masaże. W związku z epidemią wprowadzono również ograniczenia dostępu do parków, bulwarów, skwerów, miejsc rekreacji, plaż oraz zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich.

Premier Mateusz Morawiecki wczoraj na konferencji prasowej zasygnalizował możliwość wprowadzenia zmian w tych obostrzeniach.

– Jutro przedstawimy szczegółowy plan dotyczący zarówno najbliższego tygodnia, jak i zarysujemy nasze propozycje dotyczące kolejnych faz zmiany w obostrzeniach na kilka najbliższych tygodni, mniej więcej do połowy maja – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po świętach premier miał przedstawić plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej. W związku z tym od dziś do odwołania obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

RIRM

drukuj