Posłowie zajmą się projektem ustawy o uzgodnieniu płci

W tym tygodniu posłowie zajmą się kontrowersyjną ustawą o uzgodnieniu płci. Prace nad nią zakończyła w maju specjalna podkomisja.

W myśl projektu procedura określenia płci ma się opierać na subiektywnym odczuciu pacjenta, a biologiczne uwarunkowania płci stracą znaczenie. Z procedury będą mogły skorzystać osoby pełnoletnie i niepozostające w związku małżeńskim.

Dla transseksualistów do urzędowej zmiany płci wystarczające będzie przedstawienie orzeczenia wydanego przez dwóch lekarzy lub lekarza i psychologa.

Postanowienie sądu o uzgodnieniu płci będzie z kolei podstawą do wystawienia dokumentów z nowymi personaliami. Pozwoli ono na sporządzenie i wydanie dokumentów potwierdzających kwalifikacje, wykształcenie, staż pracy oraz stan zdrowia wnioskodawcy.

Poseł Stanisław Piotrowicz, członek specjalnej podkomisji, która pracowała nad projektem mówi, że jest to akt prawny uderzający w podstawowe wartości.

Projekt we fragmencie który po orzeczeniu sądu nakazuje wytworzenie nowych dokumentów począwszy od aktu urodzenia poprzez kolejne dokumenty łącznie z dyplomami z zaświadczeniami, świadectwami szkolnymi itd. powoduje to, że tworzy się niejako nowego człowieka. Operacja bardzo skomplikowana i w moim przekonaniu bardzo niejasna. Ten projekt jest bardzo wadliwy. W wielu fragmentach został on poddany krytycznej ocenie przed Sąd Najwyższy, Prokuratorię Generalną i Prokuratora Generalnego – powiedział poseł Stanisław Piotrowicz.

Projektowana ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2016 roku. Do rozpatrywania spraw o uzgodnienie płci będzie uprawniony tylko jeden sąd w kraju – Sąd Okręgowy w Łodzi.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl