fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Posłowie wysłuchają informacji o przygotowaniach do ŚDM

Posłowie wysłuchają dziś informacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat przygotowań resortu do Światowych Dni Młodzieży. O godzinie 10.00 zbierze się w tej sprawie sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Posłowie będą chcieli uzyskać informację stopniu przygotowania infrastruktury do ŚDM.

Będą też pytać o przygotowanie służb specjalnych podczas tego wydarzenia – zaznacza poseł Arkadiusz Czartoryski, przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Parlamentarzyści i posłowie – myślę, że nie tylko z Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, ale też z innych komisji – zechcą na pewno zapytać stronę rządową, zechcą zapoznać się ze wszystkimi możliwymi dokumentami, które na tę okoliczność zostały przygotowane. Pewnie zapytamy o stan przygotowań infrastruktury, bo wiemy, że cały czas na tym terenie prace trwają. Nie zapominajmy natomiast, że najważniejszy jest wymiar duchowy tego wydarzenia. Ja mieszkam setki kilometrów od Krakowa, ale w mojej parafii również przyjmujemy młodych ludzi i to przygotowanie – nazwałbym to otwarciem serc – w Polsce też jest niezwykle ważne; więc nie zapominamy o pewnej gradacji tych spraw – powiedział Arkadiusz Czartoryski.

ŚDM odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca w Krakowie.

RIRM

drukuj