fot. PAP/Paweł Supernak

M. Błaszczak: jeśli opozycja nie opuści sali posiedzeń Sejmu, obrady będą w Sali Kolumnowej

Jeśli opozycja nie opuści sali plenarnej Sejmu, to obrady będą odbywać się w Sali Kolumnowej – poinformował w czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Zapowiedział, że posłowie opozycji „okupujący” salę plenarną nie będą z niej „wyciągani”.

Błaszczak mówił w czwartek w Polsat News, że okupacja sali plenarnej jest nielegalna.

„Czy w takim razie po Świętach Bożego Narodzenia będziecie egzekwować prawo i wyciągać tych posłów opozycji z sali plenarnej, jeżeli uważa pan, że to jest nielegalne?” – pytał dziennikarz.

„Nie, nie będziemy egzekwować, w sensie +wyciągania+ (…) posłów. Nie, jeżeli oni nie ustąpią, to dalej obrady będą kontynuowane w sali, w której się odbywały w ostatni piątek, a wcześniej też wielokrotnie odbywały się w sierpniu 2010 r.” – powiedział Błaszczak.

Protest opozycji na sali plenarnej Sejmu ma trwać do 11 stycznia. Na sali plenarnej rotacyjnie przebywać będzie kilkudziesięcioosobowa grupa posłów PO – ustalił w czwartek klub Platformy. 11 stycznia, kiedy zaplanowane jest kolejne posiedzenie Sejmu, politycy opozycji mają ponownie zablokować mównicę sejmową.

PAP/RIRM

drukuj