Posłowie za powstaniem Krajowej Administracji Skarbowej

Sejm przyjął projekt ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, która ma skonsolidować służbę Celną oraz urzędy kontroli skarbowej. Za ustawą głosowało 241 posłów, przeciw – 189, od głosu wstrzymało się sześciu. Wcześniej Sejm nie zgodził się na odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu.

Politycy z Nowoczesnej podnosili, że projekt jest „bublem prawnym”, który wprowadza chaos do administracji podatkowej i celnej.

Przedstawiciele rządu w toku prac nad projektem wskazywali, że ma on m.in. uszczelnić system podatkowy, a przez to zwiększyć wpływy do budżetu.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Zubowski jeszcze przed głosowaniem zwrócił się z pytaniem do posła wnioskodawcy o spodziewane efekty ustawy.

– Czy prawdą jest, że nasz kraj jest wśród najgorzej radzących sobie z tym problemem w Unii Europejskiej?! Luka – jeżeli chodzi o wyłudzenia podczas rządów poprzedniej władzy – wzrosła z niecałych 8 proc. do 25 proc, przy średniej wynoszącej ok. 15 proc. Czy prawdą jest, że za tą kwotę, jaką straciliśmy można było wybudować 1269 km autostrad, albo kupić 187 samolotów F-16, bądź wybudować 6625 przedszkoli?! Czy prawdą jest, że przyjęcie tego projektu pozwoli skutecznie zapobiegać tego typu praktykom? – akcentował Wojciech Zubowski.

Zmiana ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2017 r. KAS ma być podporządkowana ministrowi finansów, a jej szefem zostanie wiceminister finansów.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl