PO składa wniosek o powołanie komisji śledczej ws. przetargu na śmigłowce

Platforma Obywatelska złoży wniosek o powołanie komisji śledczej ws. przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. Ma on dotyczyć całej procedury przetargowej.

Na początku października resort rozwoju, który prowadził negocjacje offsetowe, poinformował o zakończeniu rozmów ws. śmigłowców Caracal, uznając dalsze rozmowy za bezprzedmiotowe.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ocenił dziś, że wokół sprawy przetargu na zakup śmigłowców „wydarzyło się wiele złych rzeczy, które należy wyjaśnić”

W programie Głos Polski na antenie TV Trwam minister Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, że w ostatnim czasie trwa zsynchronizowany atak na polskie wojsko, resort obrony a także samego szefa MON-u.

Można powiedzieć, że coś musiało stać się w głowach posłów Platformy Obywatelskiej, że to właśnie bezpieczeństwo państwa i Polskie Wojsko jest dla nich obiektem atakowania w najbardziej w newralgicznych momentach, przed którymi staje Polska. Podczas przygotowanego szczytu NATO, najpierw mówiono, że on w ogóle nie może się odbyć. Potem, zapowiadano że z pewnością nie przyjedzie nań prezydent Obama, a jeżeli przyjedzie to da poznać, że nie zgadza się na polskie postulaty i obrażony wyjedzie. Stało się dokładnie inaczej, sukces szczytu NATO był dla wszystkich oczywisty – zaznaczył minister Antoni Macierewicz.

Według rządu PiS-u oferta Airbusa nie zabezpieczała interesów ekonomicznych i bezpieczeństwa Polski, a wartość proponowanego offsetu była niższa od oczekiwanej.

RIRM

drukuj