Poroszenko: za sześć lat Ukraina zacznie ubiegać się o członkostwo w UE

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział, że jeszcze dziś przedstawi obszerny plan reform społecznych i ekonomicznych, który pozwoli Ukrainie „za sześć lat” ubiegać się o członkostwo w Unii Europejskiej. Poroszenko poinformował o tym na spotkaniu z przedstawicielami ukraińskiego wymiaru sprawiedliwości.

Szef ukraińskiego państwa oświadczył również, że po raz pierwszy od wielu miesięcy, w ciągu ostatniej doby, nie ma doniesień o zabitych i rannych w konflikcie z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy. Jak dodał, oznacza to, że rozejm „w końcu zaczął działać”.

16 września Rada Najwyższa Ukrainy i Parlament Europejski ratyfikowały umowę stowarzyszeniową UE-Ukraina; część polityczna porozumienia wejdzie w życie 1 listopada, wdrożenie części handlowej pod naciskiem Rosji odłożono do końca 2015 roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl