fot. pixabay.com

Izrael: wzrasta liczba migrantów przybywających z Rosji, przy jednoczesnym spadku z Ukrainy i krajów zachodnich

Izrael odnotował wzrost liczby migrantów przybywających z Rosji, przy jednoczesnym spadku liczby przybywających z krajów zachodnich – wynika z najnowszych statystyk Agencji Żydowskiej na rzecz Izraela.

Liczba imigrantów z krajów Europy Zachodniej przybywających do Izraela w okresie styczeń-czerwiec 2023 r. wyniosła 889, co oznacza spadek o 44 proc. w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim.

Dane wskazują na znaczny wzrost liczby przybyszów z Rosji, który wyniósł 32 proc. przy 22 851 migrantach przybywających do tego kraju w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku.

Wzrost napływu imigrantów z Rosji wyraźnie kontrastuje z gwałtownym spadkiem imigrantów z Ukrainy. W pierwszej połowie 2023 roku z Ukrainy przybyło zaledwie 1 463 osób, co stanowi zaledwie jedną dziesiątą liczby w porównaniu z tym samym okresem w 2022 roku.

Globalny trend wskazuje na 16-procentowy spadek imigracji do Izraela, z 30 774 imigrantami przybywającymi do kraju w pierwszej połowie 2023 roku, w porównaniu do 36 630 w tym samym okresie w 2022 roku.

Jerusalem Post wyjaśnia, że wydarzenia, takie jak wojna na Ukrainie, niestabilny system polityczny w Izraelu z demonstracjami przeciwko kontrowersyjnej reformie wymiaru sprawiedliwości, mają znaczący wpływ na trendy migracyjne.

Inne czynniki, które mają wpływ na spadek liczby imigrantów z krajów zachodnich, mogą mieć związek z niezwykle wysokimi kosztami życia w Izraelu. Wielu potencjalnych imigrantów z Francji miało trudności ze znalezieniem niedrogiego mieszkania w Izraelu po sprzedaży lub planowaniu sprzedaży swoich domów we Francji.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl