fot. facebook.com

[TYLKO U NAS] R. Winnicki o Karcie Polskiej Rodziny: To jest nasza propozycja i kontrofensywa, która powinna nastąpić wobec ofensywy środowisk dewiacyjnych

To jest nasza propozycja i taka kontrofensywa, która powinna nastąpić wobec tej ofensywy środowisk dewiacyjnych. Zaprezentowaliśmy dzisiaj tę propozycję w Sejmie i będziemy podejmować działania legislacyjne, żeby ona weszła w życie – powiedział prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki w rozmowie z portalem Radia Maryja.

Poseł Robert Winnicki przedstawił postulaty Karty Polskiej Rodziny, podpisanej dzisiaj przez liderów Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy: Roberta Winnickiego, Kaję Godek i Janusza Korwina-Mikke.

– Karta Polskiej Rodziny obejmująca 5 punktów: wycofanie się z Konwencji Stambulskiej, zakaz indoktrynacji dzieci i młodzieży przez aktywistów homoseksualnych i seksedukatorów bez zgody rodziców, zakaz finansowania organizacji LGBT+ ze środków publicznych, sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych uznawanych przez państwo i adopcji dzieci, potwierdzenie prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnym sumieniem – co stanowi Konstytucja RP. To jest nasza propozycja i taka kontrofensywa, która powinna nastąpić wobec tej ofensywy środowisk dewiacyjnych. Zaprezentowaliśmy dzisiaj tę propozycję w Sejmie i będziemy podejmować działania legislacyjne, żeby ona weszła w życie – mówił poseł Robert Winnicki.

Będziemy naciskać na rząd, żeby wycofał się wreszcie z Konwencji Stambulskiej – poinformował rozmówca Radia Maryja.

– To już powinno wydarzyć się 3 lata temu. Będziemy chcieli zmieniać prawo oświatowe tak, żeby był zakaz indoktrynowania dzieci i młodzieży, wprowadzać takie regulacje, które nie pozwolą na finansowanie ze środków publicznych działalności tych wszelkich dewiacyjnych środowisk. To są rzeczy, które są na wyciągnięcie ręki. Będziemy prezentować projekty ustaw, rozwiązań prawnych i zamierzamy naciskać na rządzącą większość, aby przyjęła te ustawy – stwierdził jeden z liderów Konfederacji.

Prezes Ruchu Narodowego odniósł się także do wczorajszego marszu przeciwko Karcie LGBT+.

– Była to bardzo udana akcja na ponad 2 tysiące ludzi, co było bardzo dobrym wynikiem jak na specyfikę Warszawy i to, że była zorganizowana w bardzo krótkim czasie. Chylę czoła przed organizatorami. To jest wyraz tego, że nie tylko w stolicy, ale przede wszystkim w całej Polsce jest bardzo wielu ludzi, którzy nie zgadzają się na to, żeby deprawować polskie dzieci. Dziękuje wszystkim, którzy wczoraj byli razem z nami, to jest wielka sprawa i ten nacisk trzeba kontynuować. Należy kontynuować nacisk na rządzących, aby wprowadzili takie ustawodawstwo, które zabroni – w placówkach oświaty i przestrzeni publicznej – propagowania tego typu treści – zaznaczył poseł.

Prezes Ruchu Narodowego poinformował również o najbliższych planach Konfederacji.

– Konfederacja będzie prezentowała, przede wszystkim popierała projekty zmian w prawie oświatowym. Najważniejsze jest to, żeby zabezpieczyć polskie szkoły i Ministerstwo Edukacji Narodowej powinno to zrobić już dawno. Natomiast jeśli MEN tego nie zrobi, to my bardzo szybko zaprezentujemy zmiany w prawie oświatowym, które mają gwarantować, że deprawatorzy nie będą mieli wstępu do placówek oświaty – dodał polityk.

Jakub Gronczakiewicz/RIRM

drukuj