fot. facebook.com

R. Winnicki: Konfederacja nie będzie nikogo popierać w drugiej turze wyborów; zostawimy tę decyzję sumieniu i rozumowi naszych wyborców

Nie będziemy nikogo popierać w drugiej turze wyborów; zostawimy tę decyzję sumieniu i rozumowi naszych wyborców – powiedział podczas niedzielnego wieczoru wyborczego kandydata Konfederacji na prezydenta Krzysztofa Bosaka poseł Robert Winnicki.

Zgodnie z wstępnymi sondażowymi wynikami wyborów Exit poll Ipsos, Andrzej Duda (41,8 proc.) i Rafał Trzaskowski (30,4 proc.) zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich. Trzeci wynik należy do kandydata niezależnego Szymona Hołowni (13,3 proc.), a czwarty do kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka (7,4 proc.). Frekwencja wyniosła 62,9 proc.

Robert Winnicki komentując te wyniki podkreślił w rozmowie z PAP, że Konfederacja stała się tak naprawdę trzecią siłą polityczną w Polsce, ponieważ – jak ocenił – Szymon Hołownia nie tworzy żadnego ruchu.

„Zamierzamy z trzeciej siły walczyć o pierwsze miejsce w Polsce” – zapowiedział jednocześnie Robert Winnicki.

Pytany, kogo Konfederacja poprze w drugiej turze wyborów, odpowiedział: „Nie będziemy nikogo popierać, ponieważ nasz kandydat do drugiej tury się nie dostał”.

„Zostawimy tę decyzję sumieniu i rozumowi naszych wyborców” – podkreślił polityk.

PAP

drukuj