fot. facebook.com

R. Winnicki: Ruch Narodowy i Konfederacja wyrażają sprzeciw wobec migracji gospodarczej do Polski

Dokument MSWiA mówi o tym, że Polska ma być krajem, do którego napłyną miliony imigrantów – ocenia poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego. Wyrażamy zdecydowany sprzeciw – dodaje.

Chodzi o projekt strategicznego dokumentu „Polityka Migracyjna Polski”. Wczoraj MSWiA poinformowało, że zakończyło nad nim prace i skieruje go do konsultacji.

Według informacji PAP z projektu wynika, że polityka migracyjna państwa powinna skupiać się na bieżących potrzebach rynku pracy, a w bliskiej przyszłości Polska może potrzebować istotnego wzmocnienia podaży pracy

Poseł Robert Winnicki ocenia, że ten dokument potwierdza wcześniejsze wypowiedzi przedstawicieli rządu odnośnie migracji.

– Mówili o milionach imigrantów, którzy mają napłynąć do Polski w związku z tak czy inaczej definiowanymi potrzebami gospodarki. Problem polega na tym, że dzisiaj rządzący nie zadają pytania o to, jakiej gospodarki potrzebuje Polska, żeby Polską pozostała, ale jakiej Polski potrzebuje gospodarka. Udzielają odpowiedzi na to pytanie, stawiając na imigrację. Nie nielegalną imigracje, ale legalną imigracje. To nie jest pójście w dobrą stronę, dlatego że to jest ten sam proces, jaki od dekad trwa na Zachodzie – wskazuje Robert Winnicki.

– To jest polityka, wobec której Ruch Narodowy i Konfederacja wyraża sprzeciw – dodaje.

„Polityka migracyjna Polski” ma zostać przyjęta przez Radę Ministrów. Dokument będzie aktualizowany co 3 lata.

RIRM

drukuj