fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

R. Winnicki: Rafał Trzaskowski jest dzisiaj „Biedroniem większym” polskiej polityki

Nie milkną komentarze dotyczące zapowiedzi prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski zadeklarował, że obejmie tegoroczną tzw. Paradę Równości swoim patronatem.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski udzieli patronatu tegorocznej czerwcowej Paradzie Równości w stolicy i sam weźmie w niej udział. Włodarz miasta wskazuje, że to element realizacji obietnic zawartych w podpisanej przez niego w lutym Deklaracji LGBT+. Do tej pory stołeczna parada organizowana przez środowiska homoseksualne nigdy nie miała patronatu żadnego prezydenta.

– Prezydent Warszawy nie powinien przede wszystkim patronować zgorszeniu publicznemu, jakim jest parada równości – mówi prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki.

– To jest krok, który świadczy o tym, że władza wybrana w Warszawie – niestety również przez część katolików – prowadzi akcję demoralizacji przestrzeni publicznej. To jest absolutny skandal. To robienie rewolucji kulturalnej w przestrzeni publicznej stolicy. Rafał Trzaskowski to jest dzisiaj taki „Biedroń większy” polskiej polityki i trzeba mieć tego świadomość – dodaje.

Włodarz stolic zapowiedział również, że po wakacjach w warszawskich szkołach ruszą zajęcia z edukacji seksualnej według między innymi zaleceń WHO. Mają je prowadzić nauczyciele, dla których miasto przygotuje kursy z prowadzenia takich zajęć. Polityk zapowiada jednocześnie, że zajęcia te będą dobrowolne.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj