fot. Monika Bilska

Ponad 3 tys. osób włączyło się już w inicjatywę ,,Post w intencji Europy”

Ponad 3 tys. osób włączyło się już w inicjatywę ,,Post w intencji Europy”, która powstała przy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Akcja ruszy 28 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i będzie trwała 30 dni. 

Cały czas telefonicznie i mailowo spływają zgłoszenia, chęć zadeklarowało  już ponad 3 tys. osób. Każda z nich będzie pościć o chlebie i wodzie w intencji Europy oraz wyboru nowych kandydatów do PE w jednym spośród trzydziestu dni trwania inicjatywy [zobacz więcej].

W niedzielę 28 kwietnia w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu sprawowana będzie uroczysta Msza św., podczas której uczestnicy akcji otrzymają chleb i wodę tj. symbol rozpoczęcia „Postu w intencji Europy”.

Osoby chcące przyłączyć się do inicjatywy proszone są o kontakt w celu wpisania ich na listę.  Można to zrobić dzwoniąc pod numer: 693 168 247.

Do wzięcia udziału w akcji zachęcają Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR oraz kustosz toruńskiego sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.

RIRM

drukuj