fot. Monika Bilska

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rusza inicjatywa „Post w intencji Europy”

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rusza inicjatywa „Post w intencji Europy”. Powstała ona przy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego chętni będą pościć o chlebie i wodzie w intencji Europy oraz wyboru nowych kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

– Widzimy, że będzie tworzył się nowy PE. Chcemy swoją modlitwą i postem wyprosić u Pana Boga tę szczególną łaskę, żeby Europa powróciła do korzeni chrześcijańskich – mówił kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.

Jak dodaje, inicjatywa wyszła od samych wiernych. Danuta Zając z grupy Żywego Różańca wskazuje na relikwie krwi św. Jana Pawła II i podkreśla potrzebę kontynuacji jego wezwania.

– Chcemy przez 30 dni, postem i uczestnictwem we Mszy św. oraz przyjęciem Komunii Św. w tej intencji zadośćuczynić, aby Europa wróciła do swoich korzeni – wskazała Danuta Zając.

W akcje mogą się włączyć także mieszkańcy innych miast.

– Zapraszamy wszystkich Polaków, gdziekolwiek oni się znajdują. Myślimy także o Polakach mieszkających poza granicami, że to jest tak ważna sprawa, wybór nowych posłów do PE, aby włączyli się w taką inicjatywę. Pan Jezus mówi, że niektóre sprawy są tak trudne, że tylko modlitwą i postem można wyprosić tę szczególną łaskę – podkreślił o. Andrzej Laskosz CSsR.

Jeżeli ktoś chce włączyć się we wspólną modlitwę i post w intencji Europy, to może zgłosić się do toruńskiego sanktuarium pod numerem: 693 168 247.

TV Trwam News/RIRM

drukuj