fot. Monika Bilska

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rusza inicjatywa „Post w intencji Europy”

„Post w intencji Europy” to nowa inicjatywa, która powstała przy toruńskim sanktuarium. Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego chętni będą pościć o chlebie i wodzie w intencji Europy i wyboru nowych kandydatów do Parlamentu Europejskiego. O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR i o. Andrzej Laskosz CSsR zachęcają do włączenia się w akcję.  

Inicjatywa „Post w intencji Europy” zrodziła się wśród mężczyzn, którzy w każdą pierwszą sobotę miesiąca spotykają się na dniu skupienia w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego każdy z uczestników wybiera jeden dzień, podczas którego będzie pościł o chlebie i wodzie.

– Zgłosili się do mnie panowie, którzy raz w miesiącu spotykają się przy naszym sanktuarium. Widząc, co dzieje się w Europie, co dzieje się w Polsce, wyszli z piękną inicjatywą: „Post w intencji Europy”. Przez 30 pełnym dni od Niedzieli Miłosierdzia Bożego chcą przeżywać dzień o chlebie i wodzie. W tym dniu ma być także Msza św. oraz Komunia ofiarowana właśnie w intencji Europy, aby powróciła do korzeni chrześcijańskich, a Polacy by mocą Ducha Świętego dobrze wybrali nowych kandydatów do Parlamentu Europejskiego – zaznaczył o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium.

Do modlitewnej akcji w intencji Europy zgłosiło się już ponad 100 osób, w tym 70 osób to są mężczyźni, a 30 osób to ludzie związani z toruńskim sanktuarium: członkowie róż różańcowych, bractwa św. Jana Pawła II, służba liturgiczna oraz  margaretki. Mężczyźni poczuwają się odpowiedzialni za to, by ratować Europę – mówił o. Andrzej Laskosz.

Oni rozważają Pismo Święte i trzymają się słów Pana Jezusa, który powiedział wprost, że trudne sprawy załatwiamy modlitwą i postem (…). Osobiście bardzo się cieszę, że właśnie w naszym sanktuarium Jana Pawła II, któremu przecież tak bardzo zależało na Europie, aby powróciła do chrześcijańskich korzeni i żeby też Polacy zachowywali się tak, jak przystało na Polaków, którzy zawsze byli wierni Panu Bogu, Ewangelii i Krzyżowi (…). Zapraszam, aby kto chce i kto może, podjął taką inicjatywę. Jeden dzień o chlebie i wodzie oraz Msza św. i Komunia w intencji Europy. Mam nadzieję, że ta akcja rozszerzy się nie tylko na Toruń, ale również na całą Polskę oraz tych, którzy mieszkają poza granicami naszej Ojczyzny – podkreślił kustosz sanktuarium.

– Pan Bóg działa przez świeckich. To jest czas ludzi świeckich. Dziękujemy Wam za waszą gorliwość. Swoją gorliwością pociągacie również nas, żebyśmy jeszcze bardziej byli dla Pana Boga i ludzi – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza św. w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, w czasie której uczestnikom inicjatywy zostaną wręczone chleb oraz woda – symbol rozpoczęcia „Postu w intencji Europy”.

Osoby chętne do wzięcia udziału w modlitewnym wydarzeniu proszone są o wpisanie na listę w sanktuarium pod nr:  693 168 247.

RIRM

drukuj