Adoracja bez granic

Drodzy przyjaciele, kochana rodzino Radia Maryja!

Ojciec Święty Jan Paweł II, jeszcze jako kardynał, odwiedzając Stany Zjednoczone w sierpniu 1976 roku, a więc dwa lata przed wyborem na stolicę św. Piotra w ostatnim swoim wystąpieniu w sposób dramatyczny przedstawił przyszłość Kościoła: „Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, by szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego, ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem, a „antykościołem”, Ewangelią i jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności. Jest to czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła: jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami, ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów”.

Widzimy tę konfrontację, niszczenie ducha w Europie, świecie. Chyba wszyscy widzą, jak ten „antykościół” niszczy tradycję, rodzinę, wiarę. Jak daleko zniszczyli wiarę w ostatnich, do niedawna jeszcze silnych, krajach w Europie: w Irlandii i na Malcie. W Europie zostaje jeszcze mocna Polska, ale ten „antykościół” ma wypróbowane metody niszczenia. Co będzie z Polską? Co będzie za kilka lat? Wielu, choć nie wszyscy widzą, jak ten „antykościół” działa też w naszej Ojczyźnie, jak wiele prowadzi organizacji pozarządowych, jak ma swych zwolenników w szkołach wśród nauczycieli, na wyższych uczelniach – choćby na ilu uczelniach jest wykładany oficjalnie gender? Jak działa przez media, telewizję, radio, internet? Jak jest zorganizowany? Jak jest w polityce? Czy Polska w tej sytuacji zachowa miłość do Pana Boga, Kościoła i własnej ojczyzny?

Tak, jeśli będziemy mieli wielkich duchem pasterzy, nauczycieli, wychowawców. Będzie tak, jeśli na serio przyjmiemy słowa Pana Jezusa: „Żniwo wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby wysłał robotników na swoje żniwo.” Prośmy, prośmy o liczne, święte, mądre charyzmatyczne powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy wszystkich słuchaczy Radia Maryja i telewidzów TV Trwam z Polski i z całego świata, a więc – bez granic. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu  „Bez granic” w tej intencji. Jeśli zależy Ci na wierze w Polsce i świecie. Jeśli zależy Ci, zdecyduj się na choćby parę minut w tygodniu, adoracji Najświętszego Sakramentu. Choć ukryty lecz prawdziwy, sam Pan Jezus. Zdecyduj się w tej intencji, jeśli jesteś chory – czy nie masz możliwości być fizycznie przed Najświętszym Sakramentem – to czyń to przenosząc się duchowo, przed Najświętszy wystawiony Sakrament. Zapraszamy. Daj znać o tym, jaki czas wybierasz na tę adorację. Daj znać do naszego Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji pod nr tel. : 693-168-247 lub mailowo: sanktuarium@radiomaryja.pl. Możesz też napisać do Radia Maryja, Toruń ul. Żwirki i Wigury 80 – z napisem na kopercie „Adoracja bez granic”. I jeszcze jedno – sprawdź czy jesteś już na liście – po paru dniach od podania tego terminu – sprawdź czy jesteś na liście „Adoracja bez granic” na portalu: radiomaryja.pl. Bóg zapłać za czynienie wszystkiego, by Polska była katolicka, byśmy Ducha nie stracili, Pana Boga byśmy nie stracili i miłości do Kościoła i Ojczyzny. Czeka na Polskę Europa i świat.

o. dr Tadeusz Rydzyk, CSsR
Dyrektor Radia Maryja

drukuj