fot. PAP/EPA

„Post w intencji Europy” o powrót do katolickich korzeni

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rusza inicjatywa „Post w intencji Europy”. Powstała ona przy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. 

Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego chętni będą pościć o chlebie i wodzie w intencji Europy i wyboru nowych kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

– Widzimy, że będzie się tworzył nowy Parlament Europejski. Chcemy swoją modlitwą i postem wyprosić u Pana Boga tę szczególną łaskę, żeby Europa powróciła do korzeni chrześcijańskich – mówi kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.

Jak dodaje, inicjatywa wyszła od samych wiernych. Pani Danuta Zając z grupy Żywego Różańca wskazuje na relikwie krwi świętego Jana Pawła II i podkreśla potrzebę kontynuacji jego wezwania.

– Chcemy przez 30 dni postem i uczestnictwem we Mszy św. oraz Komunii św. w tej intencji zadośćuczynić, aby Europa wróciła do swoich korzeni – zaznacza Danuta Zając.

W akcję mogą się włączyć także mieszkańcy innych miast.

– Zapraszamy bardzo wszystkich Polaków, gdziekolwiek oni się znajdują. Myślimy też o Polakach mieszkających poza granicami, że to jest tak ważna sprawa (wybór nowych kandydatów do PE), aby włączyli się w taką inicjatywę. Pan Jezus mówi, że niektóre sprawy są tak trudne, że tylko modlitwą i postem można wyprosić tę szczególną łaskę – podkreśla o. Laskosz.

Jeżeli ktoś chce włączyć się we wspólną modlitwę i post w intencji Europy, może zgłosić się do toruńskiego sanktuarium pod numerem tel. 693 168 247.

TV Trwam News/RIRM

drukuj