fot.parkdzieje.pl

Poznań: Poszukiwani aktorzy-wolontariusze do widowiska „Orzeł i Krzyż”

Trwają już próby przed rozpoczęciem tegorocznych spektakli widowiska „Orzeł i Krzyż” w Poznaniu. Organizatorzy poszukują chętnych, którzy wezmą w nim udział. Potrzeba około 300 osób. 

Widowisko „Orzeł i Krzyż” to największe widowisko plenerowe w Polsce.  Spektakl obfituje w pokazy multimedialne i pirotechniczne. Każdego roku aktorzy-amatorzy ukazują widzom historię Polski. Od Lecha, Czecha i Rusa, aż po „Solidarność”.

– Oczywiście rozpoczynamy naszą drogę od czasów legendarnych. Zatrzymujemy się na chrzcie, przechodzimy przez poszczególne epoki – podkreśla Tomasz Łęcki, pomysłodawca widowiska „Orzeł i Krzyż”.

Wszystkie spektakle odbywają się w nocy pod gołym niebem. Większość aktorów pochodzi z Murowanej Gośliny, bo to właśnie w tej miejscowości wystawiany jest spektakl.

– Zostałem wciągnięty niejako przez starszą córkę, która uczestniczy już w widowiskach bodajże szósty rok z rzędu – wskazuje Andrzej Nowicki.

W zeszłym roku po raz pierwszy na grę w przedstawieniu zdecydowała się Inga Sałata.

– Poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi, bardzo inspirujących. Przede wszystkim to jest powód, dla którego zachęcam innych do wzięcia udziału w widowisku – mówi aktorka widowiska.

Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy marzą o aktorstwie do wzięcia udziału w tegorocznych spektaklach. Jak tłumaczą, w widowisku może zagrać niemal każdy.

– Potrzebne są tylko chęci. W widowisku mamy role solowe, ale ich tak naprawdę jest niewiele. Większość ról jest rolami zbiorowymi, jest odgrywana przez statystów – informuje rzecznik widowiska „Orzeł i Krzyż” Michał Motyl.

W związku z nowymi scenami, które mają pojawić się w tym roku organizatorzy poszukują co najmniej 300 osób.

– Żeby zostać aktorem-wolontariuszem w naszym widowisku, wystarczy wejść na stronę: aktorzy.parkdzieje.pl i tam zostawić swój adres mailowy. My na tej podstawie odzywamy się do wszystkich chętnych – dodaje Michał Motyl.

W tym roku widowisko „Orzeł i Krzyż” będzie grane 8 razy. Pierwszy spektakl odbędzie się 21 czerwca.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl