PAP/Tytus Żmijewski

Bydgoszcz: Spłonęło 20 ha lasu, trwa kontrola pogorzeliska

Około 20 hektarów lasu strawił pożar, który wybuchł w środę po południu w Bydgoszczy, a jego gaszenie zakończono w nocy. Straży kontrolują pogorzelisko – poinformował w czwartek oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP kpt. Karol Smarz.

Pożar wybuchł w lesie rosnącym powyżej osiedla mieszkaniowego Fordon, w sąsiedztwie ogródków działkowych. Ogień został opanowany w środę wieczorem, ale do drugiej w nocy ze środy na czwartek trwało jego dogaszenie.

W akcji gaśniczej brało udział 26 zastępów straży, to jest 93 strażaków PSP i OSP. Wodę go gaszenia ognia dowożono z ujęcia położonego kilka kilometrów od miejsca pożaru. Z powietrza wodę na płonący las zrzucał samolot Lasów Państwowych. Ratownikom udało się zatrzymać ogień kilka metrów przed ogródkami działkowymi.

„Po ugaszeniu pożaru, już na spokojnie zrobiliśmy bilans strat z właścicielami lasów. Okazało się, że ogień strawił około 20 hektarów lasu, który w trzech czwartych należał do miasta Bydgoszczy, a pozostała cześć do lasów Państwowych” – powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP kpt. Karol Smarz.

Teraz strażacy kontrolują pogorzelisko. Sprawdzają, czy nie pojawiają się zarzewia ognia.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl