fot. facebook.com

Podlaskie: Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki liderem listy Konfederacji do PE

Założyciel i prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki będzie liderem listy Komitetu Wyborczego Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Winnickiego zaprezentowano w środę przed południem podczas konferencji prasowej w centrum Białegostoku. Po południu spotkanie z Winnickim ma się odbyć w Ełku (Warmińsko-Mazurskie).

Robert Winnicki mówił, że okręg, z którego startuje „jest ogromny”.

„To nie tylko Białystok i Olsztyn, ale i Elbląg i Hajnówka znajdują się w tym naszym okręgu wyborczym” – dodał. Zapowiedział, że podjął wyzwanie i będzie chciał na tym terenie zmobilizować wszystkich „zwolenników niepodległej Polski”.

„To jest najważniejsza rzecz – w dobie, kiedy próbuje się nam narzucać z Brukseli politykę gospodarczą, politykę dotyczącą państwa prawa, chociażby w obszarze sądownictwa, kiedy forsuje się rozwiązania kulturowe, ideologiczne, mamy teraz ofensywę środowisk LGBT i tym podobnych, w tym momencie trzeba mocnego, zdecydowanego głosu, patriotycznego, niepodległościowego i takim głosem jest koalicja Korwin Braun Liroy Narodowcy” – powiedział Winnicki.

Pytany, jak Konfederacja odnosi się do mniejszości zamieszkujących zarówno Podlaskie, jak i Warmię i Mazury, Winnicki powiedział, że „wszelkie mniejszości narodowe w Polsce mają zagwarantowane swoje prawa i my się z tego cieszymy”.

„Polska jest dobrym przykładem na terenie Europy Środkowo-Wschodniej poszanowania praw mniejszości kulturowych, językowych, szkolnych i my jesteśmy za uszanowaniem tego status quo” – dodał Winnicki.

Przypomniał też podczas konferencji, że koalicja powstała na przełomie roku i – w jego ocenie – „już zyskuje bardzo dobrą dynamikę wyborczą”. Powiedział, że koalicja „idzie po trzeci wynik”.

„W całym kraju będziemy bili się o to, żeby nie tylko wprowadzić naszych reprezentantów do Europarlamentu, ale żeby w tym świecie +duopolu PO-PiSowego+ zrobić naprawdę trzeci wynik, żeby być trzecią siłą nie tylko w Parlamencie Europejskim, ale i w parlamencie polskim na jesieni” – mówił Winnicki.

Powiedział, że kampania dopiero się rozpoczyna. Pełna lista kandydatów będzie zaprezentowana podczas konwencji Konfederacji, która odbędzie się 7 kwietnia w Warszawie. Winnicki mówił, że postara się odwiedzić każdy powiat.

Na konferencji prasowej zaprezentowano też dwóch innych kandydatów, którzy będą startować z okręgu podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. To szef podlaskich struktur partii Korwin Marcin Sawicki oraz lider Ruchu Narodowego w Warmińsko-Mazurskim Piotr Lisiecki.

Lisiecki mówił, że w kampanii chce zwrócić uwagę na połączenia drogowe między dwoma województwami. Podał przykład, że podróż z Olsztyna do Białegostoku zajęła mu blisko pięć godzin, czyli dwa razy dłużej niż do Warszawy. Dlatego chce, aby Polacy mogli „podróżować do siebie w miarę szybko”.

Sawicki natomiast w swojej kampanii chce postawić na interesy Polski, ale też, żeby „ustandaryzować” unijne rozwiązania np. w dopłatach dla rolników.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl