fot. facebook.com

R. Winnicki: Potrzebna jest nam jawność zarobków osób działających w administracji publicznej

Polski parlament ma się zebrać w tym tygodniu na dodatkowym posiedzeniu. W środę zaplanowane jest posiedzenie Sejmu a w piątek Eenatu. Posłowie mają przyjąć między innymi projekt dotyczący wynagrodzeń w NBP

Przewiduje on, że prezes banku centralnego opublikuje informację o wysokości wynagrodzenia pracowników NBP z lat 1995-2018 w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy. Ponadto w myśl przepisów zarząd NBP miałby kształtować wynagrodzenie dla poszczególnych kategorii stanowisk.

Lider Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki ocenił, że potrzebna jest jedna ustawa na temat zarobków we wszystkich instytucjach publicznych.

– Potrzebna jest nam jawność zarobków osób działających w administracji publicznej. Nie tylko w NBP, nie tylko w ministerstwach, nie tylko w Spółkach Skarbu Państwa – wszędzie, gdzie tylko są pieniądze publiczne powinna być jawność zarobków. Powinien być też czytelny mechanizm, w jaki sposób te zarobki są przyznawane, tzn. dla całej sfery publicznej powinien być jeden wskaźnik, np. najniższa krajowa lub średnia krajowa. Zarobki powinny być wykładnikiem, wielokrotnością – dla ministra tyle, dla posła tyle, prezesa NBP tyle itd. Tego nie powinno się załatwiać jedną ustawą dotyczącą jednej instytucji. Trzeba zrobić to dla całej sfery publicznej – podkreślił poseł.

– Niektórym trzeba – na przykład prezydentowi – podnieść pensję. Zarabia on dużo mniej niż bardzo wielu szefów Spółek Skarbu Państwa. Bardzo wielu trzeba jednak poobniżać – wskazał Robert Winnicki.

Projekt nowelizacji ustawy o NBP PiS złożył w Sejmie w połowie ubiegłego tygodnia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl