gov.pl/web/cyfryzacja

[TYLKO U NAS] A. Andruszkiewicz: Czeka nas bitwa z Tuskiem o władzę, ale on jej nie odzyska

Na pewno Donald Tusk będzie chciał wrócić do polskiej polityki. Obóz układów III RP będzie robił wszystko, ażeby odzyskać w Polsce władzę. (…) Czeka nas bitwa z Tuskiem o władzę, ale on jej nie odzyska – powiedział w rozmowie z portalem Radia Maryja wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Piątkowy wykład Donalda Tuska był skandaliczny – powiedział Adam Andruszkiewicz.

– Pan Tusk, jako polityk unijny, nie powinien ingerować w wewnętrzne sprawy państwa polskiego i atakować obecnego rządu. Jako Polacy oczekujemy, że zewnętrzni politycy, którzy nie pełnią żadnych funkcji krajowych i nie są wybrani przez obywateli polskich do tego, aby jakiekolwiek stanowiska zajmować – oni nie mają żadnego mandatu demokratycznego. Pan Tusk nie został wybrany przez obywateli. On został zawłaszczony przez swoich patronów zagranicznych, najpewniej z Niemiec. On dziś ocenia i atakuje polski rząd. W ten sposób obniża znaczenie Polski na arenie międzynarodowej i daje amunicję wrogom państwa polskiego. Bardzo negatywnie oceniam to, co robi – zaznaczył wiceminister cyfryzacji.

Myślę, że była to w jakimś stopniu jego zapowiedź powrotu do polskiej polityki – dodał.

– Na pewno będzie chciał wrócić. Obóz układów III RP będzie robił wszystko, ażeby odzyskać w Polsce władzę. Wiemy chociażby, że wrogie Polsce media utraciły bardzo sowite reklamy, wielu polityków brało potężne pieniądze z budżetu, a dziś tych pieniędzy już dla nich nie ma. Luka VAT została zminimalizowana. Dlatego układy muszą walczyć o to, ażeby wrócić. Osobą, która będzie szła na czele tego powrotu będzie Donald Tusk. Czeka nas bitwa z nim o władzę, ale on jej nie odzyska – podkreślił Adam Andruszkiewicz.

Rozmówca portalu Radia Maryja zaapelował do Polaków o mądry wybór w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego i polskiego parlamentu.

– Chciałbym życzyć Polakom mądrego wyboru w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego i polskiego parlamentu. Myślę, że mądry wybór to wybór propaństwowy. Polecam głosowanie na Zjednoczoną Prawicę. Nie możemy dopuścić do zwycięstwa Koalicji Europejskiej, bo byłaby to wielka tragedia nie tylko dla Polski, ale i naszych międzynarodowych sojuszy – jak np. Grupa Wyszehradzka. Zróbmy wszystko, żeby nie dopuścić do powrotu starych układów do władzy – zaznaczył Adam Andruszkiewicz.

RIRM

drukuj