fot. Monika Bilska

Ks. T. Kancelarczyk: Duchowa Adopcja jest dla nas ratunkiem

Duchowa Adopcja, a więc modlitwa różańcowa, jest dla nas ratunkiem. Zły nienawidzi życia człowieka i będzie robił wszystko, aby unicestwić to życie – podkreśla ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Kapłan wskazuje, że modlitwa Duchowej Adopcji to pierwsza i najważniejsza z modlitw w intencji nienarodzonych dzieci. Przybliża także swoje osobiste doświadczenie.

– Nie tak dawno trafiłem do egzorcysty z osobą, która doświadczyła demonstracji złego ducha i wtedy ksiądz egzorcysta wyjaśnił, dlaczego to stało się akurat w mojej obecności. Mówi: dlatego, bo Ty podejmujesz obrony tych najsłabszych i nienarodzonych, a zły nienawidzi życia człowieka – wyjaśnia ks. Tomasz Kancelarczyk.

– Dlaczego nienawidzi życia człowieka? Dlatego że, człowiek jest ukochany przez Pana Boga. Jak jest ukochany przez Pana Boga? Aż po Krzyż, aż po Śmierć. Dlatego zły nienawidzi życia człowieka i będzie robił wszystko, aby unicestwić to życie – dodaje kapłan.

Ks. Tomasz Kancelarczyk podkreśla ogrom zła społecznego, jaki wyrządza grzech tzw. aborcji.

– Nie tyle chodzi o unicestwienie tego życia poczętego, ale życia tych wszystkich, duszy tych wszystkich, którzy uczestniczą w zabijaniu nienarodzonego człowieka – wyjaśnia.

– Najpierw to życie, które jest poczęte w kontekście grzechu. Grzech rodzi następny grzech, ojciec dziecka mówi „nie chcę ciebie, nie chce dziecka”. Rodzina odrzuca córkę, która jest w ciąży. Znajomi i przyjaciele mają „dobre rady” i pomysły, jak pozbyć się problemu. Zobaczcie, ile osób uwikłanych w działanie złego, ile osób umoczonych w jego działaniu – akcentuje ks. Tomasz Kancelarczyk.

Prezes Fundacji Małych Stópek informuje jednak o konkretnym ratunku. Pociecha, wypływa właśnie z modlitwy różańcowej.

– Jest na to ratunek. Jaki? To wszystko, co jest przeciwne naturze złego – dobro, miłość, pokój, piękno … Maryja, która jest Królową pokoju i miłości. Dlatego też Różaniec. Tak często słyszymy, że ten Różaniec jest ratunkiem w naszym życiu. I także w tych zagrożeniach życia nienarodzonego, ratunkiem jest Różaniec – akcentuje kapłan.

Ks. Tomasz Kancelarczyk zachęca, aby w Dzień Świętości Życia z wiarą podjąć się przyrzeczenia w intencji najsłabszych, bezbronnych dzieci.

– Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitwą Różańcową, jest modlitwą Maryjną. Każdego dnia przez dziewięć miesięcy, jedna dziesiątka Różańca Świętego, krótka modlitwa, rozważanie i niesiemy pomoc tym wszystkim nienarodzonym. Ale także i tym wszystkim, którzy mogą być uwikłani w działanie złego – wyjaśnia duchowny.

Dzień Świętości Życia obchodzimy tradycyjnie 25 marca. Do tej pory wierni podejmowali przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w kościołach. W obecnej sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa zgromadzeń nie będzie, lecz podjęcie DADP wciąż jest możliwe [zobacz więcej]. 

Anna Pleskot, Fundacja Małych Stopek/radiomaryja.pl

 

drukuj