fot. Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek zachęca do prywatnego podjęcia Duchowej Adopcji

25 marca odbędzie się Dzień Świętości Życia. Do tej pory wierni podejmowali przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w kościołach. W obecnej sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa zgromadzeń nie będzie, lecz podjęcie DADP wciąż jest możliwe.

Jak podkreślają pracownicy Fundacji Małych Stópek, warto podjąć Duchową Adopcję prywatnie i wspólnie jednoczyć się na modlitwie.

– Szczerze zachęcamy do podjęcia 9-miesięcznego, modlitewnego zobowiązania w domowym otoczeniu i trwania razem na modlitwie. Jednoczmy się wszędzie tam, gdzie jesteśmy – akcentują pracownicy FMS.

 

Fundacja Małych Stópek informuje także, w jaki sposób podjąć modlitwę prywatnie.

– Należy wypowiedzieć formułę przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Od tego dnia przez 9 kolejnych miesięcy, czyli tyle, ile rośnie dziecko pod sercem matki, każdego dnia należy rozważać i odmawiać jedną tajemnicę różańcową oraz odmówić w intencji dziecka i jego rodziców specjalną modlitwę – podkreślają obrońcy życia.

Na profilu fundacji, można także znaleźć treść przyrzeczenia Duchowej Adopcji.

Organizacja pro-life wskazuje na istotę modlitwy za nienarodzone dzieci, których życie jest zagrożone.

– Sednem jest ochrona każdego życia poczętego. Warto również pamiętać, że modlitwa jest także dziękczynieniem za własne życie, a zarazem dopełnieniem daru rodzicielstwa dla tych, którzy nie mogą mieć własnych dzieci – informują pracownicy FMS.

Dodają także, że Duchowa Adopcja jest szansą wynagrodzenia dla wszystkich, którzy przyczynili się do tzw. aborcji.

– Szczególnie w sercu kobiet, istnieje pragnienie oczyszczenia i pokuty, gdyż są one stworzone, by kochać i dawać życie. Grzech aborcji powoduje w ich psychice ogromne spustoszenia, które medycyna nazywa syndromem post-aborcyjnym – podkreślają.

– Duchowa Adopcja jest bardzo skutecznym lekiem na zranione serca matek i ojców, ponieważ przywraca pokój w rodzinach. Przynosi również wielkie owoce wśród młodzieży, która dzięki niej w sposób bardziej dojrzały, przygotowuje się do sakramentu małżeństwa – dodają pracownicy fundacji.

Każdy może podjąć się modlitwy, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek czy stan zdrowia. Jedynie dzieci, powinny podjąć przyrzeczenie pod opieką rodziców.

Anna Pleskot, Fundacja Małych Stópek/radiomaryja.pl

drukuj