A. Piotrowska o działalności Fundacji Małych Stópek: Czasami niewiele potrzeba, by uratować czyjeś życie

,,Każda nasza akcja jest bardzo ważna, a tak naprawdę czasami niewiele potrzeba, by uratować czyjeś życie– powiedziała w rozmowie z Redakcją Informacyjna Radia Maryja rzecznik prasowy Fundacji Małych Stópek Anna Piotrowska, opowiadając o działalności Fundacji.

Szczególnie zwróciła uwagę na sytuację Domu Samotnej Matki w Poczerninie. Jak zapewniła – dzięki darczyńcom Fundacja mogła wyremontować placówkę.

Jej zdaniem zapewnienie warunków mieszkaniowych jest jednym z podstawowych zadań Fundacji, która nie pozostawia kobiet w potrzebie.

Fundacja powstała po to, by pomagać kobietom, które zostały odrzucone przez społeczeństwo, które nie otrzymują znikąd żadnej pomocy, które są same z dzieckiem.  To najróżniejsze sytuacje – czasami kobiety dobrowolnie rozważają aborcję, chcą jej dokonać i są po prostu przerażone. W takim momentach naprawdę czasami wystarczy niewiele. Te kobiety po prostu potrzebują czyjegoś zrozumienia, pomocnej dłoni i obecności. Doświadczenie Fundacji Małych Stópek pokazuje, że te kobiety są zapewnione o tym, że my z Nią będziemy do końca – do momentu porodu, a nawet jeśli coś się wydarzy po – również z Nią będziemy, również tę pomoc później otrzyma – wyjaśnia Anna Piotrowska, rzecznik prasowy Fundacji Małych Stópek

Piotrowska wyjaśnia, że przez cały rok Fundacja aranżuje wiele zbiórek na rzecz matek i ich dzieci, które wciąż znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Podkreśliła też, że przeciwnicy, którzy zarzucają brak realnej pomocy ze strony organizacji pro-life, tak naprawdę nie wiedzą o obszarze ich działań.

Fundacja Małych Stópek nie będzie trąbić na lewo i prawo, że ,,patrzcie pomogliśmy tylu i tylu kobietom, rozdaliśmy tyle a tyle pieluszek”, bo tracimy wtedy czas, który moglibyśmy przeznaczyć na samą pomoc. Owszem my nagłaśniamy problem, że – słuchajcie jest Dom Samotnej Matki w Poczerninie, który wymaga remontu, że mieszkają tam kobiety z dziećmi, które zostały same i są w bardzo trudnej sytuacji; kobiety które zrezygnowały z aborcji. Zgłaszamy te problemy, ale skupiamy całą swoją energię, całą swoją siłę na tym, aby pomóc. A nie żeby tłumaczyć się przed organizacjami, czy przed ludźmi, którzy się nam sprzeciwiają, bo szkoda na to naszej energii. Po prostu przeznaczmy tę siłę na pomoc drugiemu człowiekowi, żeby nie był sam dodaje Piotrowska

Szczecińska fundacja jest organizatorem największego w Polsce Marszu Dla Życia. Promuje też Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i wspiera samotne matki, które udało się odwieść od tzw. aborcji.

Działania Fundacji Małych Stópek mają szeroki zakres. Dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl